جستجو
دسته بندی کالاها
  منو Close
  Back to all

  آموزش نصب مگنت های شتاب افزا

  نکات مهم قبل از نصب مگنت شتاب افزا

  1- چنانچه اشکالات و خرابی در شمع،وایر،کوئل،درب دلکو،سوپاپ ها، مسیر سوخت رسانی شل بودن کابل برق + و - باطری ، بالا بودن شارژ باطری (پیکان  V 13/7 و نیسان 14V ولت می باشد) خرابی مغزی سوئیچ و شل بودن فیش اتصال برق به + کوئل وجود داشت رفع گردد.

  2- بعد از مطمئن شدن از درست وصل بودن سیم برق سوئیچ به مثبت (+) کوئل (با یک لامپ و سیم تست گردد.سمت (+) لامپ پر نور و - کوئل کم نور می باشد) سیم قرمز مگنت را به مثبت (+) و سیم آبی را به منفی (-) کوئل متصل کنید.قبل از وصل کردن دو فیش مگنت به دلکو فیش استوانه ای قرمز را به بدنه ماشین قطع و وصل کنید . وایر مرکزی کوئل باید جرقه بزند سپس فیش دلکو را وصل کنید.

  3- عملکرد صحیح آوانس خلائی دلکو را به وسیله مکش و حرکت صفحه دلکو کنترل کنید.(خرابی آوانس کمی شتاب ماشین را کم می کند و در سرازیری ها داخل اگزوز صدای تقه می دهد) و سیم اتصال آهن صفحه دلکو وصل باشد تا موتور ریپ نزند ،لنگرهای زیر صفحه دلکو را با حرکت چکش برق روی میل دلکو کنترل کنید و چنانچه میل دلکو حرکت رفت و برگشت نداشت اشکال آن را رفع گردد .(خرابی لنگرها باعث افت شتاب و جوش آمدن موتور می گردد) سپس چشم را دقیق جای پلاتین نصب کنید و سیم آن را از مسیر سیم پلاتین از دلکو خارج کنید.

  4- با توجه به اینکه ارتفاع میل دلکو ها متفاوت است پس از قرار دادن پروانه روی میل دلکو و جا زدن چکش برق کنترل کنید که در هنگام چرخش پروانه از وسط چشم عبور کند و به بالا و پایین چشم تماس نداشته باشد. روی پروانه پیکان 2 زائد کوچک (A) وجود دارد و زمانی که لازم بود آن را با سیم چین بریده و به طرف خارج خم کنید و دوباره پروانه را جا بزنید.

  5- جهت اطمینان از نصب صحیح سیم ها و عملکرد مگنت سیم وایر مرکزی درب دلکو را خارج ساخته و نزدیک بدنه قرار داده ، سوئیچ را باز کرده هر بار که نوک پیچ گوشتی را از  داخل شکاف (پروانه نباید داخل شکاف باشد) چشم عبور داده کوئل جرقه می زند درب دلکو را ببندید و وایر را جا بزنید ماشین آماده روشن شدن است و در صورت لزوم دلکو را تنظیم کنید با توجه به کاهش میزان سرب در بنزین 2 درجه افزایش آوانس توصیه می گردد.

  نظرات
  نظر خود را وارد نمایید. بستن
  سلام بزرگوار تعمیرکارم مگنت نیاز دارم لطفا  ی تماس به من بگیرید سپاس چون شهرستان هستم۰۹۱۷۵۷۰۰۰۸۷
  سلام وقت بخیر
  لطفا سیستمی معرفی کنید که با۴ کوئل کار کند
  سلام وقت بخیر
  لطفا سیستمی معرفی کنید که با۴ کوئل کار کند